نظم دهنده ها

آسانترین آموزش دوخت جاجورابی آویز 😍کاملا رایگان

آموزش دوخت جاجورابی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۳.۳]

اگه شما هم مشکل بی نظمی و یا گم شدن جورابهاتونو دارید، مقاله آسانترین آموزش دوخت جاجورابی آویز خوراک خود خودتونه!!! با کمترین هزینه و صرفا با وسیله‌هایی که توی هر خونه وجود داره میتونید در سریعترین زمان یه جاجورابی شیک و زیبا به سلیقه خودتون بدوزید و لذت ببرید. این مقاله با عشق🧡 توسط فروشگاه و تولیدی شیک ریس تهیه شده.

البته ناگفته نمونه که اگه حوصله دوخت و دوز ندارید، با کمترین هزینه میتونید انواع نظم دهنده و جاجورابی رو به قیمت عمده هم به صورت تکی و هم تعداد بالا از فروشگاه و تولیدی منسوجات خانه و آشپزخانه شیک ریس تهیه کنید.

برای خرید نظم‌دهنده کلیک کنید.

نظم‌دهنده لباس

نظم دهنده ها توی سالهای اخیر وارد بازار شدند و کمد و کشوهای ما رو از بینظمی و نامرتبی نجات دادن. امروزه توی هر خونه‌ای از نظم دهنده‌ها برای نظم دادن به کمد و کشو و برای انواع استفاده ها، استفاده میشه. برای مثال، سایزهای کوچک نظم دهنده‌ها برای نظم دادن به وسیله‌های ریز یا کم حجم مثل لباس زیر، شال و روسری، زیورآلات و… و نظم‌دهنده و ارگنایزرهای بزرگتر برای مرتب کردن وسیله‌های حجیمتر مثل حوله، شلوار جین، سوشرت و … استفاده میشه. توی مقاله کارایی نظم دهنده ها و انواع نظم دهنده میتونید با اندازه هر نظم دهنده و کارایی دقیق اونها آشنا بشید.

در ادامه بریم تو کار آموزش دوخت جاجورابی آویز و نظم دهنده جوراب🏃‍♀️

وسایل مورد نیاز برای دوخت جاجورابی آویز و نظمدهنده جوراب

برای دوخت یه نظم دهنده آویز جذاب و اقتصادی تنها کافیه یکسری وسایل که حتما توی خونه دارید رو جمع آوری کنید تا کار رو شروع کنیم. این وسیله‌ها عبارت‌انداز:

✅ نخ کوک و سوزن

✅ قیچی مناسب پارچه

✅ متر خیاطی

✅ سوزن ته گرد

✅ روبان

✅ پارچه به رنگ و طرح دلخواه = ۵۰ سانتی متر

✅ صابون خیاطی یا مداد مخصوص خیاطی

خب حالا که وسیله‌هارو آماده کردیم، بریم سراغ شروع آموزش دوخت جاجورابی آویز و نظم دهنده جوراب.

مراحل دوخت نظمدهنده مخصوص جوراب

قدم اول

اولین قدم برای دوخت یک جاجورابی جذاب این هست که جیبهای اون رو آماده کنید. برای این کار به اندازه دلخواه دو تا پارچه مستطیلی رو برش بدید و به حالتی روی هم قرار بدید که روی اصلی پارچه هر دو قسمت به سمت داخل قرار بگیره.

دقت کنید طول پارچه دست خودتونه اما ارتفاع اون بهتره ۲۰ سانت باشه.

حالا این دو تا پارچه رو از قسمت بالا و پایین دوخت بزنید. دقت کنید فقط قسمتهای بالا و پایین دوخت زده بشه نه کناره ها

حالا کار رو برگردونید و اتو کنید.

در قدمت بعدی دوخت جاجورابی آویز و نظم دهنده مخصوص جوراب ، مجدد دو تا پارچه مستطیلی برمیداریم به همون اندازه پارچه‌های قبلی و اونهارو روی هم قرار میدیم. به حالتی که رویه اصلی باز هم مثل قدم اول دوخت جاجورابی آویز روبه روی هم قرار بگیره. توی این حالت فقط قسمت بالایی کار رو دوخت میزنیم.  مثل عکس زیر:

حالا این پارچه رو برمیگردونیم و اتو میزنیم.

آموزش دوخت جاجورابی

قدم دوم

توی دوم قدم از آموزش دوختن جاجورابی و نظم دهنده جوراب به روش ساده و آسان، باید وسط کار ها رو پیدا کنیم. ساده تر بگم. توی این قدم شما دوتا کار دارید که به دو حالت دوخته شدن هر دو رو از وسط تا کنید تا وسط کار معلوم بشه. و از وسط هر دو اتو بزنید. دقت کنید که پارچه رو موازی با عرض تا کنید نه موازی با طول

آموزش دوخت جاجورابی

قدم سوم

توی قدم سوم برای دوختن جاجورابی و دوختن نظم دهنده جوراب، یه پارچه نیاز داریم تا جیبهارو به اون وصل کنیم. و به عنوان بدنه استفاده کنیم. پارچه رو به حالتی انتخاب کنید که طول اون کمی از جیبها کوتاهتر باشه. از عکس زیر برای ایده گرفتن استفاده کنید. قراره نمای کلی کار به حالت زیر بشه:

آموزش دوخت جاجورابی

 

بعد از اینکه پارچه رو انتخاب کردید و به اندازه دلخواه برش دادید، باز هم مثل جیبها اون رو موازی با عرض به دو نیم تا کنید تا وسط کار معلوم شه و اتو بزنید.

قدم چهارم

مرحله بعدی دوختن نظم‌دهنده جوراب و جاجورابی این هست که شما وسط جیبها و وسط پارچه اصلی رو روی هم قرار بدید و با سنجاق ته گرد علامتگذاری کنید و به هم وصل کنید.  دقت کنید فاصله جیبها از هم ۵ سانت باشه . جیبی که اول دوختین و دو طرف اون دوخته شده بود رو بالا و جیبی که فقط یک طرف اون رو دوخته بودیم توی قسمت پایینی قرار بدید. به حالتی که قسمت دوخته نشده روی لبه پایینی بدنه اصلی قرار بگیره .مثل عکس:

آموزش دوخت جاجورابی

 

قدم پنجم

برای ادامه پروسه آموزش دوخت جا جورابی، باید از وسط کار که قبلا علامتگذاری کرده بودیم دوخت بزنیم به حالتی که جیبها از وسط به وسط بدنه اصلی دوخته بشن. وقتی دوخت زدید جیبها از وسط به پارچه چسبیدن و انتهای اونها آزاد هست.

قدم ششم

بریم سراغ دوخت لبه‌های جیبها به پارچه بدنه اصلی. اگه دقت کنید طول جیبها از طول بدنه اصلی نظمدهنده جوراب بلند تر هست. لبه کناری جیب رو روی لبه کناری بدنه قرار میدیم و با سوزن علامت میزنیم . این طوری یه حالت گود تور به جیبها میدیم. این کار رو برای هر دو طرف کناری جیبها انجام میدیم. بعد از علامت گذاری، کناره جیبها و قسمت آزاد پایینی اونها رو به پارچه اصلی میدوزیم.

قدم هفتم

توی این مرحله از پشت بدنه اصلی، و از بالاترین قسمت یکسانت میایم پایین و از کناره ها هم دو سانت میایم پایین و یک چسب دو طرفه میدوزیم بعد یک بند انگشت میایم پایین و قسمت بعدی چسب دو طرفه رو میدوزیم به طوریکه وقتی چسبها به هم وصل شدن، از داخل پارچه جایی برای قرار دادن روی میله لباسها وجود داشته باشه. مثل شکل زیر:

آموزش دوخت جاجورابی

 

حالا جاجورابی شما آمادست.و آموزش دوخت جاجورابی آویز تمام شد. بریم کمی شیتان پیتانش کنیم؟

آموزش دوخت پاپیون

آموزش پاپیون میتونه یکی از آموزشهای بسیار مهم هر فردی باشه که به کار دست و هنر اهمییت میده. گرچه درست کردن پاپیون با روبان کار ساده ای به نظر میرسه، اما قابل شست و شو نیست و به زیبایی پاپیونهای حجیم پارچه ای نمیشه. توی این قسمت قراره آموزش سه سوته ساخت پاپیون رو به شما ارائه کنیم که اگه دلتون خواست بتونید با استفاده از این آموزش نظم دهنده جورابتونو زیباتر کنید . بریم سراغ تکمیلتر کردن پروسه آموزش دوخت جاجورابی آویز شیک و خاص:

برای اینکار باید دو تکه پارچه با ابعاد دلخواه انتخاب کنید. حالا دوتا پارچه رو روی هم بزارید و سه طرف اونهارو به هم بدوزید. دقت کنید وقتی به ضلع چهارم رسیدید، از هر دو طرف به دوختن ادامه بدید و فقط به انداز دو بند انگشت از وسط ضلع چهارم رو باز بگذارید. دلیل این کارمون اینه که از این سوراخ قراره برای برگردوندن کار استفاده کنیم.

توجه کنید که دوخت رو به انتها کیپ نکنید و دو سه سانت داخلتر بدوزید

آموزش دوخت جاجورابی

آموزش دوخت جاجورابی

بعد از اینکه مثل توضیح بالا چهار دور کار رو دوخت زدید . گوشه های کار رو چرت بزنید تا کار راحتتر برگرده بریم سراغ ادامه آموزش دوخت جاجورابی آویز

چرت زدن یعنی اینکه گوشه ها رو با قیچی به حالت اینکه قسمت جدا شده حالت مثلث باشه ببرید. مثل شکل زیر:

آموزش دوخت جاجورابی

آموزش دوخت جاجورابی

 

حالا کار رو برگردونید و برای صاف و یکدست شدن دوخت و پارچه اون رو اتو بزنید.

بعد از اتو زدن میریم سراغ درزی که ندوختیم . لبه های داخل رو به سمت داخل میبریم و اتو میزنیم تا صاف بشه.

حالا روزنه ای که تا حالا ندوختیم رو پس دوزی میکنیم.

حالا کافیه یه بندینک درست کنیم و یا با استفاده از انواع رسه ها از وسط کار رو جمع کنیم. پاپیون شما آمادست!! حالا میتونید دوخت جاجورابی آویز رو با یه پاپیون تمام کنید.

کلام آخر دوختن جاجورابی آویز و نظمدهنده جوراب آویز

توی این مقاله که توسط فروشگاه و تولیدی شیک ریس تبریز تهیه شده ، سعی کردیم آسانترین راه و روش دوختن نظم‌دهنده جوراب و دوخت جاجورابی آویز رو به شما آموزش بدیم. امیدواریم تونسته باشیم شما رو به هدف مورد نظر برسونیم. تولیدی و فروشگاه شیک ریس تولید کننده انواع نظم دهنده لباس ، کمد و کشو هست که شما میتونید هم به حالت عمده و هم به حالت خرده انواع نظم دهنده رو از بهترین تولیدی نظم دهنده خرید کنید و از خرید با هزینه کم و کیفیت بالا لذت ببرید. به همین دلیل هست که شیک ریس رقیب قدر در کیفیت میطلبد💜.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *