نظم دهنده ها

آموزش رایگان دوخت نظم دهنده لباس در خانه

آموزش دوخت نظم دهنده لباس
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴]

امروز قراره با هم یه دوره خلاصه وار و کامل از آموزش دوخت نظم دهنده لباس رو داشته باشیم.

در ابتدا در مورد نظم دهنده ها اینکه نظم دهنده ها باکس هایی هستن عمدتا از پارچه در مدل ها و سایز های متنوع که وظیفشون همونطور که از اسمشون پیداست نظم بخشیدن به داخل درایور و کمد هستش.

از آنجایی که نظم دهنده ها سایز های مختلف و در طول و عرض و ارتفاع های متنوعی هستن لذا در نظم و ترتیب دادن به جوراب،لباس زیر،شال و روسری،حوله،لباس تابستانی و زمستانه و هر چیزی دیگه ای کاربرد داره که برای اطلاع کامل از سایز مناسب برای هر قلم از وسایل از مقاله انواع نظم دهنده دیدن کنید.

حالا اگه شما میخواین نظم دهندتون رو در سایز دلخواه خودتون و  با پارچه ای که دوست دارین بدوزین فروشگاه و تولیدی نظم دهنده شیک ریس برای شما آمورش دوخت نظم دهنده کشو و آمورش دوخت نظم دهنده کمد رو ترتیب دادیم تا با آسانترین متد ها نظم دهنده ی دلخواهتون رو بدوزین.

آسانترین روش دوخت نظم دهنده کشو

آسان ترین روش دوخت دوختن نظم دهنده رو قراره با هم یاد بگیریم،برای این کار فقط به چرخ خیاطی نیاز داریم و چند دقیقه زمان برای مطالعه این مقاله تا با هم دوختن نظم دهنده رو بصورت حرفه ای و اصولی یاد بگیریم.

اما اگه حسش نیست و اگه میخوایین با کمترین هزینه و به قیمت تولیدی انواع نظم دهنده کمد و کشو رو به حالت خرده و یا عمده خرید کنید. میتونید روی کلمه خرید نظم دهنده کلیک کنید

ابتدا پارچه مورد نظرتون رو تهیه کنین برای دوختن نظم دهنده بهتره که از پارچه های اسپان بدون تار و پود استفاه کنین.همینطور میتونین قبل از آموزش مراحل نظم دهنده کشو پارچه ای،مقوا هایی تهیه کنید و بعد از آموختن اندازه های پارچه برای نظم دهنده،مقوا را داخل گارجه گذاشته و دور آن را بدوزین تا نظم دهندتون استایلش محکم تر بشه اگرچه نیازی به این کار هم نیست و دقت کنین که در صورت استفاده از مقوا نظم دهنده تون غیر قابل شست وشو میشه.

حالا بریم سر اصل مطلب و آموزش دوخت نظم دهنده کشو و کمد

لوازم مورد نیاز

 • پارچه اسپان بند مخصوص
 • خودکار
 • نوار اریب
 • چرخ خیاطی
 • لایی چسب
 • قیچی
 • مقوا(در صورت علاقه)

مراحل انجام کار

قبل از شروع دوختن نظم دهنده بهتر است توجه کنید که پارچه اسپان بند در حقیقت به پارچه های بی تار و پود گفته میشه که از جنس پروپلین هستن که ساخت وسایل یکبار مصرف مانند ساک های پارچه ای،کاور کت شلوار و مانتو و … از این پارچه استفاده میشه.

در این مدل که بهتون آموزش دوخت نظم دهنده لباس رو آموزش میدیم ارگانایزر از ترکیب پلاستیک و پارچه استفاده شده که اگه دوست داشته باشین می تونین از هر جنسی که مدنظرتون باشه برای دوخت این محصول استفاده کنین. برای آغاز کار دوختن نظم دهنده باید از پارچه دو عدد مستطیل در سایزهای ۳۸*۸ سانتی متری قیچی بزنید. این دو قطعه ی بریده شده در حقیقت جداره دو طرف نظم دهنده هستش که به منظور با دوام ساختن آن می تونین از دولای پارچه برش زده و بین دو لایه را لایی چسب قرار بدین.

برای قسمت فاصله درونی از پلاستیکی در ابعاد ۱۵*۷ سانتی متر استفاده کنین. این ارگانایزر در حقیقت شش قسمت خواهد داشت، بدین ترتیب به پتج تکه پلاستیک با این ابعاد نیاز دارید.

پارچه را توسط خودکار به شش قسمت مساوی تقسیم کنید در واقع ما به پنج خط نیاز خواهیم داشت؛در خط کشی دقت کال رو خرج کنین و از خطکش استفاده کنین و خط ها کاملا عمود و مئازی هم رسم کنید.این قسمت بخش بدنه نظم دهنده خواهد بود.

حالا نوار اریبتون رو بیارین که برای بخش حاشیه نظم دهنده نیازش داریم،رنگ نوار اریب رو می تونین تو هر رنگ و طرحی که دوست دارین تهیه کنین چون این نوار در دید از بالا از نظم دهنده دیده خواهد شد،بعد از آماده سازی به دوختن نوار اریب شروع کنین.

بعد از آن حاشیه پلاستیک ها را با استفاده از نوار اریب بدوزید.این عمل رو می تونین با کمک دست یا با استفاده از چرخ خیاطی دوخت بزنین.در قدم بعدی حاشیه دو مستطیل قسمت بدنه رو با کمک نوار اریب بدوزین.

حاشیه یک عدد از پلاستیک ها را بر روی خطی که قبلا کشیدین به صورتی که حاشیه ای که به آن نوار اریب را دوخته اید در سمت بالا قرار بگیرد بزارین .

سپس ادامه پارچه بدنه را بر روی پلاستیک تا بزنید تا که پلاستیک بین دو سمت پارچه بدنه به طور کامل مخفی بشه و پس از آن حاشیه کار را به شکل باریک بدوزید.

وقتی دولای بخش بدنه نظم دهنده رو از هم باز کردید پلاستیک را مثل شکلی که میبینین  خواهید دید.

این کار رو با پنج پلاستیک باقی مونده در همان سمت دیواره ی نظم دهنده تکرار کنید.

مرحله ی بعد درست کردن بخش بدنه دوم مانند بدنه اول هستش.

بعد از اجرای دوخت دو بدنه کار شبیه شکل ارائه شده در ادامه خواهد شد. بدین ترتیب در این بخش از دوخت نظم دهنده کشو به قسمت کفی و جداره دو طرف نظم دهنده احتیاج دارید.

بعد از تکمیل موارد گفته شده چیزی شبیه به شکل خواهید دید.حالا اگه شبیه نیست دوباره از اول یه مروری بکنید تا اشتباهتون رو متوجه بشین و اگر که همه مراحل رو درست رفتین و شبیه شکل رو به بار آوردین یعنی آموزش دوختن نظم دهنده کشو داره به درستی پیش میره پس  بریم مرحله بعد که نظم دهندمون به یه کفی نیاز داره.

برای  برش دادن کفی و بدنه کار دو سمت باید یک طول و دو عرض مستطیل بدنه یا همان مستطیل پارچه ای را اندازه گرفته و بعد یک مستطیل با اندازه ماحاصل ببرید که چیزی تو مایه های عدد ۴۴*۱۵ سانتی متر خواهد بود.

در مرحله بعد از دو طرف پلاستیکی که قبلا قیچی زدید به مقدار ارتفاع جداره ی  نظم دهنده نشانه گذاری کرده و باقی مانده پلاستیک را در بخش کفی کار قرار بدین و حاشیه پایینی بدنه را به آن بدوزین.

سپس دو طرف پلاستیک را به بخش حاشیه عرض مستطیل بدنه بدوزید.

شما موفق به دوختن نظم دهنده شدین.این آسانترین روش دوختن نظم دهنده بود که با هم آموختیم.

همینطور که میدونین نظم دهنده در سایزها و اندازه های مختلفی هستن که تعداد یا اندازه جیب یا پاکت هاشون با هم متفاوته ولی طریقه دوختن همشون همینه و شما میتونین همین روش رو در سایز های مختلف تکرار کنین.

آموزش دوخت نظم دهنده جوراب

دوختن نظم دهنده برای جوراب هایی که همیشه تو خونه پلاس هستن یکی از معضلات همه بوده و هستش.ویژگی های نظم دهنده ی جوراب سایز کوچکتر آن نسبت به سایز نظم دهنده ی لباس و مدل لانه زنبوری (مربعی) آن هستش.نظم دهنده ی جوراب تو نظم بخشیدن به کشو و کمد خبره هستش. ما در بخش های آموزش نظم دهنده کشو و آموزش نظم دهنده کمد در مقاله ی آموزشی جامع با آسانترین و سریعترین راه برای دوخت نظم دهنده های جوراب را آموزش داده ایم. با کلیک بر روی آموزش دوخت جاجورابی آویز آسانترین روش دوخت نظم دهنده را آموزش ببینید.

انواع نظم دهنده کمد و کشو

نظم دهنده ها به دسته وسایلی گقته میشه که موثر تو نظم بخشدین به لباس ها به شرط دسترسی آسون به آنها باشه که به اسم های ارگانایزر یا تقسیم کشو هم شناخته میشه.نظم دهنده های کشو و کمد تو مدل های مختلفی هستش که هر کدوم برای وسیله ای خاص طراحی شده که آشنایی با اونا و استفاده درستشون می تونه علاوه بر منظم بودن اتاقمون توی صرف زمانمون هم صرفه جویی میکنه.

انواع نظم دهنده کمد و کشو بصورتهای آویز (بیشتر برای کیف و کفش) یا بصورت ساده (برای جوراب،لباس زیر،شال و روسری،لباس های تابستانی و زمستانی،حوله و حتی کتاب) تقسیم میشن که نظم دهنده های کمد بیشتر بضورت آویز و یا سایز های بزرگتر برای جادادن  به وسایل بزرگتر هستن و نظم دهنده های کشو در سایز های مختلف با ارتفاع کمتر برای جاشدن در کشو طراحی میشن.

نظم دهنده ها که بیشتر از پارچه تولید میشن می تونن در جنس های پلاستیکی،چوبی،نایلونی و یا ترکیبی از هر کدام باشن که در مقاله ** انواع مدل ها بصورت کامل تشریح داده شده.

قیمت نظم دهنده کمد و کشو

قیمت نظم دهنده کمد و کشو علاوه بر این که چه جنسی رو خرید میکنین این مهمه که از کجا خرید می کنین؟!

تولیدی و فروشگاه شیک ریس مدل های متنوع نظم دهنده رو تو سایز های مختلف با قیمت های پایین و بصورت عمده و خرده بفروش می رسونه

حدود قیمت های نظم دهنده ها از قیمت بیست هزار تومن تا حدود صد و بیست هزار تومن هستش.

راهنمای انتخاب و خرید نظم دهنده  لباس

آموزش دوخت نظم دهنده لباس

آموزش دوخت نظم دهنده لباس

 • سایز SMALL

لباس نوزاد،جوراب، لباس زیر، شال و روسری، دستمال

 • سایز MEDIUM

لباس کودک، جوراب، لباس زیر، شال و روسری

 • سایز LARGE

تی شرت و شلوار نخی، شال و روسری، سوتین، حوله دستی

 • سایز X-LARGE

تی شرت و شلوار ، شلوار جین، حوله ، سوشرت، بافتنی کودک

 • سایز XX-LARGE

حوله، پتو مسافرتی، بافتنی بزرگسال

 • توکمدی

کیف،کفش،صندل،،لباس های نازک و ضخیم

کلام آخر

توی مقاله آموزش دوخت نظم دهنده لباس سعی بر این شد که شما با کمترین هزینه بتونید نظم دهنده لباس خودتون رو تهیه کنید. فروشگاه و تولیدی شیک ریس با بیش از ۱۲ سال قدمت در زمینه تولید انواع نظم دهنده لباس، نظم دهنده کمد و کشو، نظم دهنده جا جورابی و کیف و کفش رو به قیمت عمده به حالت خرده و عمده به مشتریان عرضه میکنه. به همین دلیل هست که شیک ریس رقیب قدر در کیفیت میطلبد.

اندازه نظم دهنده مناسب تی شرت و شلوار چقدره؟

برای نظم دادن به تی شرت و شلوار بهتره از سایت لارج یا ایکس لارج استفاده کنید

بهترین نوع نظم دهنده چه نوع نظم دهنده ای هست

نظم دهنده هایی با پارچه ترک در فروشگاه و تولیدی شیک ریس تهیه میشوند که بدون نگرانی از دون دون شدن پارچه و خراب شدن میتونید برای سالهای زیاد استفاده کنید

برای خرید عمده نظم دهنده چه کنیم؟

برای خرید عمده نظم دهنده با فروشگاه و تولیدی شیک ریس ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *